Aktuálne veľmi dopytované čistenie v domácnostiach aj firmách.

Čo je OZÓN?

Ozón je plyn, ktorého molekula je tvorená tromi atómami kyslíka s mimoriadne silnými oxidačnými a dezinfekčnými vlastnosťami. Prirodzene sa nachádza v prírode, v atmosfére vzniká prítomnosťou UV žiarenia alebo elektrickým výbojom počas búrky. Jeho silné dezinfekčné vlastnosti ho predurčujú na využitie pri úprave vzduchu aj vody. Ozón je ekologický, podľa výskumov je 50x účinnejší a 3000x rýchlejší v porovnaní s chlórom. Rýchlo sa rozkladá na dvojatomárny kyslík bez prítomnosti ďalších nežiadúcich reziduálnych látok.

BAKTÉRIE, VÍRUSY, PLESNE

Čistenie ozónom veľmi účinne likviduje baktérie, vírusy, plesne a rôzne ďalšie mikroorganizmy. Likvidácia patogénov ozónom dosahuje 99,9% úspešnosť. Ozónom vieme tiež veľmi úspešne redukovať roztoče a ich negatívny vplyv na zdravie. Dobré výsledky sa dosahujú pri redukcii reprodukčných schopností hmyzu a jeho životoschopnosti. Pravidelné ozónovanie pomáha eliminovať výskyt hmyzu a ďalších škodcov napr. hlodavcov.

Zápach

Ozón má silné deodoračné účinky, eliminuje zápach organického aj anorganického pôvodu. Dobré výsledky dosahujeme pri likvidácii zápachu a odóru spôsobeného plesňou, cigaretovým dymom, chemikáliami, pohybovými aktivitami (pot v telocvičniach, fitness centrách), domácimi a úžitkovými zvieratami, nevetranými a zatuchnutými priestormi.

Je ekologický

Ozón je ekologický a nezanecháva žiadne toxické reziduá, je šetrný k životnému prostrediu a zdraviu ľudí (rýchlo sa rozkladá späť na kyslík) na rozdiel od chemických prípravkov.

Nespôsobuje žiadne alergické či dýchacie problémy

Ozón nespôsobuje žiadne alergické či dýchacie problémy u ľudí, ktoré môžu vytvárať chemické dezinfekčné prostriedky. Je jednoducho súčasťou ovzdušia.

Dostane sa všade

Ozón je plyn, ktorý sa na rozdiel od aerosolov dostane do všetkých pórov stien, čalúnení a pod.

Je prívetivý k alergikom

Ozón je vďaka svojim vlastnostiam prakticky jediným riešením pre alergikov. Jednak v období peľov uskutočňujeme výmenu vzduchu ozónovaním - nie vetraním. Ozón taktiež ničí huby, plesne a roztoče, ktoré sú najčastejšími príčinami alergií.

Dĺžka pôsobenia účinkov ozónu:

V prírode sa ozón vyskytuje v koncentrácii od 0,03 ppm – 0,1 ppm. Ozón už v koncentrácii 0,1 ppm je schopný udržať patogény v prijateľnej miere a pritom nie je škodlivý voči vyšším formám života, ako je človek a zviera.
Sila ozónu je taká veľká, že začína ničiť mikroorganizmy už s hodnotou 0,1 g ozónu na 1 m3 miestnosti a to do niekoľkých sekúnd. Avšak aj menšie koncentrácie ozónu počas dlhšieho pôsobenia (minúty, hodiny) majú podobné účinky. Po ošetrení miestnosti ozónom jeho sila pretrváva i naďalej v takej koncentrácii, že je schopný i niekoľko dní negatívne pôsobiť na mikroorganizmy, ale aj na zápachy.

Ako prebieha ozónovanie? 

Ozónovanie vzduchu v interiéroch sa vykonáva pri zatvorených oknách a dverách. Počas ozónovania sa v miestnosti nezdržiavajú osoby ani domáce zvieratá, resp. rastliny. Po ozónovaní sa odporúča nevstupovať do miestnosti približne 30 minút, pokiaľ sa ozón nerozloží na dvojatomárny kyslík. Následne sa miestnosť vyvetrá minimálne na 5 minút. 
Celkový odhad pre Vašu domácnosť, firmu či prevádzku Vám s radosťou zašleme na požiadanie.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať cez náš formulár alebo na našom telefónnom čísle: 0902 031 020.

Upratovanie
firiem

Upratovanie
domácností

Generálne upratovanie a umývanie okien

Tepovanie

Ozónové čistenie, parné čistenie a dezinfekcia